اسپینر چیست و چگونه به سلامت کمک میکند؟

رپورتاژ آگهی؛

اسپینر چیست fidget-spinners

حتما شما هم در فضاهای مجازی تبلیغات وسیله ای به نام اسپینر را دیده اید. اسپینر وسیله ی کوچکی است که می تواند علائم اضطراب را کاهش دهد و از این طریق تمرکز شما را افزایش دهد. هم چنین برای درمان بیش فعالی نیز از اسپینر استفاده می شود.

پیلار ترلس روانپزشک دانشکده پزشکی کوه سینا در شهر نیویورک به دنبال فروش زیاد و استقبال جوانان و نوجوانان به این سوال که آیا این اسباب بازی واقعا موجب بهبود تمرکز و ایجاد آرامش درونی می‌شود یا خیر پاسخ داد.

کاربرد اسپینر، فراری دادن اضطراب و نگرانی ها است.

وی در این باره گفت: این اسپینر‌ها واقعا در کاهش استرس و اضطراب موثر بوده و برای افرادی که انرژی و اضطراب آن‌ها از حد متوسط بالاتر بوده و بی قرارند مفید است.

دکتر ترلس افزود: برخی افراد در برخی محیط‌ها یا شرایط مضطرب شده و حتی در مواردی ناخن‌های خود را می‌خورند یا پوست کنار ناخن‌ها را می‌کنند با استفاده از این اسپینر‌ها می‌توانند این عادت‌ها را از خود دور کرده و کمتر عصبی و بی‌قرار شوند.

درد دندانپزشکی را با این اسباب بازی کم کنید

این روانپزشک اسباب بازی‌های حسی را به عنوان یک ابزار برای آرامش درونی معرفی کرد و گفت: در یک مطالعه نشان داده شد که فشار توپ استرس یا اسپینر‌ها در حین عمل جراحی با بی حسی موضعی یا مواردی مانند انجام اعمال دندانپزشکی می‌تواند اضطراب را ۱۸ درصد و درد را ۲۲ درصد کاهش دهد.

همچنین در تحقیقات دیگری نشان داده است که چهار بار تنفس عمیق در هر بار فشردن توپ استرس در افراد مبتلا به سرطان موجب کاهش استرس و بهبود روند درمان می‌شود.

ترلس افزود: اسباب بازی هایی مانند توپ استرس و اسپینر‌ها با تکنیک مدیریت استرس سریع (RSMT) به عنوان یکی از بهترین روش‌های مکمل برای درمان بیش فعالی و استرس و اضطراب شناخته می‌شود.

این روانپزشک با اشاره به تاثیر متفاوت اسپینر‌ها درمیزان کاهش استرس در افراد مختلف گفت: این اسپینرهابر روی میزان بی قراری بیماران اوتیسمی، بیش فعال، عصبی و مضطرب به شکل متفاوتی تاثیرگزار است، اما به طور کلی موجب کاهش اضطراب و افزایش تمرکز می‌شود.

منبع: دکتر سلام – اسپینر

یک نظر دهید