چند تمرین که در خانه می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید!

دوران قرنطینه و شیوع جهانی ویروس کرونا باعث شده کی خیلی ها در این دوران خانه نشین شوند و زندگی در یک محیط بسته را بیشتر از قبل تجربه کنند. به این فکر کرده اید که همین اتفاق برای حیوانات خانگی شما هم می افتد؟

در این مقاله سعی می کنیم نکاتی را برایتان بیاوریم تا بهتر بتوانید در این دوران با حیوانات خانگی خود رفتار کنید و با انجام چند تمرین و بازی ساده از کسلی و کج خلقی آنها جلوگیری کنید. تمرین هایی که می توانند در عیم مفید بودن جذاب و مفرح هم باشند و علاوه بر این انرژی سگ و یا حیوان خانگی شما را تخلیه کنند. همانطور که می دانید سگ ها مجوداتی هستند که به شدت نیاز به فعالیت جسمی دارند و این نیاز باید برایشان برطرف بشود تا احساس خوبی داشته باشند و حتی سلامت جسمی شان به خطر نیوفتد.

سگ ها مورد توجه قرار گرفتن از طرف صاحبشان را به خوبی تشخیص می دهند و از این موضوع شاد می شوند. نیاز به بازی و ارتباط برقرار کردن با سگتان یکی از نیاز های اساسی آنهاست که در همه ی جوانب روحیه و سلامت آنها تأثیر می گذارد.

با توجه به شرایط امروزی و فاصله گذاری اجتماعی نگهداری سگ و یا حیوانات خانگی دیگر نیز کمی سخت می شود. حیوان شما نمی تواند بفهمد که به چه دلیلی دیگر شما زیاد بیرون نمی روید یا از برنامه پیاده روی روزانه و گردش در پارک خبری نیست.

همانطور که می دانید سگ ها به خصوص نیاز جدی ای به فعالیت فیزیکی و تحرک دارند و گرنه اوقاتشان تلخ می شود و حتی ممکن است بیشتر در خطر بیماری باشند.

اما با توجه به شیوع جهانی ویروس کرونا حضور غیر ضروری در مکان های اجتماعی و پر تردد می تواند بسیار خطرناک باشد.

در ادامه این مقاله از پتچی سعی می کنیم به معرفی چند فعالیت فیزیکی که با سگ خود در خانه می توانید انجام دهید بپردازیم. همراه ما بلشید.

چند تمرین که در خانه می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید! (1)

چرا تمرین و ورزش برای سگ بسیار حیاتی است؟

حتما شنیده اید که اگر می خواهید سرحال باشید و حال جسمی و روحیتان خوب باشد و کمتر دچار بیماری شوید باید ورزش کنید، حتی در حد یک پیاده روی ساده. دقیقا همین موضوع نیز برای سگ ها صدق می کند و یکی از مهم ترین ارکان نگهداری سگ است.

همچنین بهتر شدن رابطه سگ با شما بیشتر از هر چیز به این وابسته است که شما با سگتان وقت بگذرانید و بازی کنید. در این حالت سگ در سلامت ترین و شاد ترین حالت خودش قرار می گیرد.

به طور خلاصه چند خاصیت مهم فعالیت روزانه که برای انواع نژاد سگ خانگی صدق می کند را ذکر می کنیم:

  • سگ شما دیرتر پیر و ضعیف می شود
  • پیوند شما با سگتان قوی تر می شود
  • اضطراب و بی قراری سگ کاهش می یابد
  • سلامت فیزیکی سگ تأمین می شود
  • تعلیم سگ بسیار راحت تر می شود
  • و …

 

فعالیت های خانگی مناسب برای تعلیم سگ

شما نباید بگذارید شرایط بد هوا و یا وجود شرایطی که از کنترل شما خارج اند به برنامه و وقت گذرانی شما با سگتان یا دوران تعلیم سگ که می گذرانید لطمه بزند.

چند تمرین که به راحتی می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید را ذکر می کنیم.

چند تمرین که در خانه می توانید با انواع نژاد سگ خانگی انجام دهید! (4)

بازی شکار مناسب برای دوران نگهداری سگ در خانه

این بازی شامل دو فعالیت مورد علاقه ی سگ هاست: بو کشیدن و پیدا کردن! اول مطمئن شوید که سگ شما نمی تواند شما را ببنید سپس چند تکه از خوراکی های مورد علاقه اش را در جاهای مختلف مخفی کنید.

سپس بگذارید سگتان داخل شود. می توانید با چیدن بعضی از خوراکی ها در مکان های آسان شروع کنید و این بازی را با ترکیب فرمان «بیا» و «برو» با سگتان برای تعلیم سگ ترکیب کنید.

بازی رفتن و آوردن: محبوب ترین فعالیت سگ ها

محبوب ترین بازی برای سگ ها بدون شک بازی آوردن توپ یا هرچیزی است که شما پرت می کنید. این بازی بیشتر برای فضای باز مناسب است اما در خانه هم با کمی مراقبت می توانید انجام دهید و مطمئن باشید همه ی انواع نژاد سگ خانگی این بازی را دوست دارند.

در حین انجام این بازی می توانید سگتان را صدا کنید و به شنیدن اسمش عادتش بدهید.

تعلیم سگ با درستن کردن دو محیط جدا

به راحتی می توانید با مشخص کردن دو منطقه ی جدا، مثل دو مبل در دو طرف خانه، فرمان نشستن و یا پریدن و آمدن را به سگتان آموزش دهید.

می توانید بعد از اینکه هر کدام از فرمان ها یا سوت های شما را سگ به درستی انجام داد به او یک تشویقی سگ بدهید اما در این کار زیاده روی نکنید.

بازی با سگ در خانه

از اسباب بازی های سگ مختلف استفاده کنید

بدون نیاز به خرید حضوری می توانید انواع متنوعی از اسباب بازی های سگ را از پت شاپ آنلاین خریداری کنید و خیلی از کارها را راحت کنید.

از نظافت سگ خود غافل نشوید!

خیلی از سگ ها از نظافت به خصوص برس زدن خوششان می آید یا بازی های ساده ای که در حمام خانه می توانید با هم انجام دهید.

برس زدن سگ به صورت مرتب بسیار برای مو و سلامت سگتان مفید است.

با انجام دادن همین بازی ها و فعالیت های ساده می توانید سگ خود را در خانه راضی نگه دارید و نگران سلامتی سگتان نیز نباشید.

 

یک نظر دهید