قدم های اولیه ی خرید لباس نوزاد!

لباس نوزاد یکی از مهم ترین وسایلی است که از همان ابتدا باید به میزان کافی و با توجه به نکات مخصوص به خودش تهیه کنید و حنی چند ماه قبل از به دنیا آمدن کودکتان به فکرش باشید.

همواره خرید لباس نوزاد برای مادرها و خانواده هایی که تازه کودک وارد زندگیشان شده است انتخاب سختی بوده. جنس و مدل لباس که هم راحتی کافی را داشته باشد و هم استحکام لازم به سختی پیدا می شود.

خرید لباس بچه گانه کاری است که تا مدت ها ذهن شما را مشغول می کند و باید با آن درگیر باشید. پس بهتر است که یک راه مطمئن را پیدا کنید تا برای مدت ها خیالتان راحت باشد.

در ادامه این مطلب از بی بی شاپینگ شما را با چند فاکتور مهم برای خرید لباس نوزاد و کودک آشنا می کنیم و به معرفی مرکز خرید مطمئن برای شما می پردازیم.

نکات مهم قبل از خرید لباس نوزاد

توجه کردن به این نکات از روی تجربه ی مادرها به دست آمده است به شما کمک می کند که از خرید های خود پشیمان نشوید و با خیال راحت به سراغ خرید و بی بی شاپینگ بروید:

یک لیست برای خرید لباس نوزاد عزیزتان تهیه کنید

در ابتدا باید بدانید که چه چیزهایی برای بچه و نوزادتان نیاز دارید. می توانید یک لیست از لوازم و لباس های ضروری تهیه کنید  و بعد از میان آنها اقلام ضروری را انتخاب کنید و با خیال راحت آنها را تهیه کنید.

خرید های اضافی نکنید

همه مادرها قبل از تولد نوزادشان و در دوران حاملگی با ذوق و شوق برای نوزاد خود انواع لباس و وسایل جانبی را تهیه می کنند.

اما نکته مهم در این دوران اینست که در زمان خرید لباس بچه گانه به دلیل تنوع خیلی بالا و جذابیت های زیاد این لباس ها ممکن است وخیلی زیادی خرید کنید و از این نکته غافل باشید که نوزاد شما در طول چند ماه هم وزن بیشتری پیدا می کند و هم قدش افزایش می یابد.

در نتیجه شما ممکن است اصلا از خیلی از لباس هایی که خریده اید نتوانید هیچ وقت استفاده کنید و آنها برای کودک شما کوچک و تنگ شوند.

لباس نوزاد و بچه گانه (1)

لباس های مناسب فصل را تهیه کنید

یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید لباس بچه گانه توجه به فصل به دنیا آمدن نوزاد و فصلی که در پیش رو دارید است.

برای مثال اگر نوزاد شما پاییز به دنیا می آید نباید بیش از حد لباس های تابستانی تهیه کنید و تمرکزتان را روی وسایل و خرید لباس نوزاد زمستانی قرار دهید.

در تمام طول بی بی شاپینگ خود باید به این توجه داشته باشید که نوازد شما به سرعت رشد می کند و ممکن است لباس هایی که در زمستان برای تابستان نوزاد می خرید وقتی که تابستان برسد دیگر اندازه اش نباشد و لباس ها بی استفاده می شود و شما پول خود را هدر داداه اید.

از رشد نوزاد خود آگاه باشید!

همان طور گفتیم همه ی کودکان در دوران اول تولد یعنی تا سه ماهگی به سرعت رشد می کنند پس عاقلانه است که برای این دوران زیاد لباس نخرید.

اما برای شش تا دوازده ماهگی که کودک شما شروع به غذا خوردن و تحرک بیشتر می کند و لباس هایش را بیشتر کثیف و لک می کند به لباس های بیشتری نیاز دارید.

زیرپوش دکمه دار: یک نیاز مهم در خرید لباس بچه گانه

نوزاد و کودک پوست حساسی دارد و کودکان در برابر سرما و لمس شدن پوستشان بسیار حساس هستند. زیرپوش دکمه دار علاوه بر اینکه به راحتی پوشیده می شود پهلو های نوزاد شما را از سرما و لمس شدن پوستشان محافظت می کند.

همچنین زیر پوش دکمه دار از آویزان ماندن و شل شدن پوشک جلوگیری می کند و دیگر نیاز نیست از شرت های اضافی استفاده کنید.

کلاه نخی و دستکش نخی را فراموش کنید

استخوان پشت سر نوزاد تا مدت ها نرم است و در برابر لمس شدن و سرما بسیار آسیب پذیر است و بسیار خطرناک.

پس در زمان خرید لباس نوزاد حتما برای نوزاد تا زیر یک تا یک و نیم ماه کلاه نخی تهیه کنید. همچنین تا زمانی که نمی توانید ناخن های نوزادتان را بگیرید لازم است که دستکش نخی تهیه کنید تا کودکتان ناخنش را به پوستش و چشمش نزند.

کش لباس ها خیلی مهم است!

میزان سفت بودن کش های لباس می تواند پوست نوزاد شما را اذیت کند پس حتما به کش های دور کمر و دستکش ها و جوراب دقت کنید که بیش از حد سفت نباشند.

 

 

یک نظر دهید