فواید شگفت انگیز بخور!

اگر هنوز هم نتوانسته اید آنفلوانزا، بینی کیپ شده، سرفه، آنژین و به طور کلی مشکلات برجا مانده از سرما را با دارو حل و پنجره بخش کنید، بهتراست به سراغ بخورهای گیاهی بروید. بخور گیاهانی مانند اوکالیپتوس، آویشن و غیره برای پاکسازی مخاط فوق العاده هستند و سرماخوردگی و مشکلات ناشی از آن را از جانتان متعرض شدن در می کنند.با مجله پزشکی در این مقاله همراه باشید تا شما را با فواید شگفت انگیز بخور آشنا کنیم.

فواید بخوردر خانه

پاک کنندگی . بخور حفرات پوست را باز کرده و به خروج آلودگی ها از عمق پوست کمک می کند همچنین باعق نرم تر شدن جوش های سر سیاه و حذف راحت تر آن ها بداخلاق شود.بهبود جریان خون . ترکیب دود محلول ذوب خوی بزاق و افزایش فوری دما باعث منبسط شدن عروق خونی می شود که این افزایش جریان خون باعث تغذیه و اکسیژن رسانی به جلد لاله رخسار در نتیجه بهبود ظاهر پوست می شود.آزاد سازی سلول نه و باکتری هان عامل آکنه . باز شدن منافذ پوست به خروج سلول های مرده و باکتری ها و سایر ناخالصی هایی که منافذ پوست را مسدود کرده و ثمربخش ایجاد آکنه هستند، کمک می کند.

آزاد سازی سبوم به دام افتاده.  روغن طبیعی پوست است که توسط غدد سباسه تولید می شد و به قصد چرب شدن پوست و مو کمک میکند. هنگامی که سبوم زیر پوست گرفتار می شود می تواند سبب ایجاد آکنه و جوش ایا سر سیاه شود.

آبرسانی . بخار پوست را آبرسانی می کند و تولید چربی پوست را افزایش داده و غشا را به كنا معمولی مرطوب می کند.بهبود تولید کلاژن و الاستین . افزایش جریان خون در پوست صورت در طول بخور دادن، تولید کلاژن و الاستین را افزایش می دهد. در نتیجه ظاهر پوستتان سفت تر مهم جوان تر خواهد شد.آرام بخش . احساس گرمای بخار روی صورت احساس آرام بخشی ایجاد می کند. می توانید مقداری اسانس های آرام بخش یا گیاه به بخور اضافه کنید تا بوی آن ها به آرامش کلی بدنتان کمک کند.درمان دریافت سینوس . بخار می تواند به کاهش گرفتگی سینوس و سردرد کمک کند.

اضافه کردن گیاهان و روغن های اسانس به آب برای بخور صورت باعث می شود مزایای بیشتری نیل کنید. برخی گیاهان برای انواع پوست ها مفیدند و برخی اسانس ها تاثیرات سبكبار بخش و تقویت کننده دارند.

گردش خون را بهبود می‌بخشد

بخور صورت پوست را گرم می‌کند که این به نوبه خود باعث واکنش دادن پوست می‌شود. این واکنش‌ها عبارتند از مرطوب کردن منافذ و انعقاد رگ‌های خونی که به نوبه خود جرم خون را کاهش می‌دهد و منافذ را به عرق تشویق می‌کند. پاسخ‌ها بخشی از عملکرد طبیعی بدن به نام تنظیم حرارتی هستند. تنظیم حرارت بدن برای حفظ دمای ثابت روان است؛ بخور عذار کمک می‌کند تا بدن شما گرم شود، بنابراین باعث انبساط رگ‌های خونی می‌شود و گردش خون را افزایش می‌دهد.

از شیوع آکنه جلوگیری می‌کند

به یاد داشته باشید که در بیشترین موارد، آکنه به موجب مسدود شدن حفره‌های زیر پوستی ایجاد می‌شود. از این رو، اعمال پرخور صورت به صورت منظم بخش مهمی از مراقبت پوست در برابر آکنه محسوب می‌شود و مطمئنا به شما کمک می‌کند تا شیوع بیماری را کنترل کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، بخور صورت کمک می‌کند تا پوست نرم بی آلایشی لطیف شود و همین باعث می‌شود که این روش نسبت به روش‌های درمانی دیگر موثرتر باشد.

خواص ضد پیری دارد

بدون شک بخور صورت می‌تواند علائم پیری را از بین ببرد و البته، این یکی از دلایلی است که بسیاری از عامه از بخور صورت به عنوان بخشی از رژیم زیبایی خود كاربرد بهره جویی می‌کنند. هنگامی که پوست بخار داده می‌شود، رگ‌های خونی كهنه كردن این جور مواد مغذی و اکسیژن بیشتری عرضه می‌کنند. آنچه شما نمی‌دانید این است که که یک لایه پوست خاص، به نام کلاژن، تحریک می‌شود. در حال حاضر، کلاژن سپوزكار زایش سلول‌های پوستی است که جایگزین سلول‌های مرده ورقه می‌شود. این فرآیند در وقوع آفریده و آفریدگار مخلوق بخشی از بازسازی پوست است. افزایش گردش خون به این معنی است که کلاژن تمام مواد مورد نیاز برای تولید سلول‌های جدید پوست را فراهم می‌کند صفا همچنین سلول‌های مرده را از بین می‌برد. از این رو، پوست را درخشان، صافی و جوان نگه می‌دارد.

باعث آرامش پوست می‌شود

درست است که همه لکه‌ها ناشی از استرس نیستند، اما قطعا استرس به ایجاد لکه‌ها کمک می‌کند. بخور صورت می‌تواند به شما کمک کند تا خواب خوبی داشته باشید و سلامتی و انعطاف پذیری خود را بهبود بخشید. همانطور که می‌دانید خواب خوب با پوست صاف و درخشان رابطه مستقیم دارد. کار کردن با دستگاه‌های بخور صورت بسیار آسان است، بنابراین شما می‌توانید در طول جلسه بخار آب كندر بنشینید و استراحت کنید. همچنین می‌توانید از یک موسیقی رزین در حین جلسه بخور لذت ببرید. اگر می‌خواهید از رویا آرام صداقت راحت لذت ببرید، جلسات عود صورت می‌توانند کمک زیادی کنند. از سوی دیگر، اگر یک جلسه بخور فوری در صبح داشته باشید، می‌توانید به مقصد برای کاهش دلواپسی و استرس کمک کنید. در نتیجه تمام گاه احساس آرامش می‌کنید و می‌توانید با ذهن تازه کار کنید.

با پوست خشک و پوسته پوسته مبارزه می‌کند

هیچ چیز به اندازه این شرم آور نیست که یک پوست خشک و پوسته پوسته داشته باشیم، این غیر منتظره است و ممکن است فرد احساس شرمساری کند. پیشتر از این اشاره کردیم که بخور صورت، چهره را ملایم‌تر محجوب نرم‌تر می‌کند. خوب، این رجاحت برای افرادی مفید است که در اهتمام برای خلاص شدن از عیب پوسته‌های صورت خود هستند. با این حال، مراقب باشید که بیش از حد صورت خود را بخار ندهید، این می‌تواند اثر متقابل خشک کردن چهره را افزون تر کند.

 

یک نظر دهید