فواید نوشتن برای سلامت

نوشتن چگونه برای بدن مفید است؟

فواید نوشتن برای سلامت

احتمالا همه‌ی شما حداقل یک نفر را می شناسید که هر روز کارهایی را که انجام داده می نویسد. اما آیا به راستی نوشتن می تواند درمانی قطعی برای بهبود سلامت روان ما باشد؟ با توجه به گفته ها و براوردهای علمی، پاسخ سوال شما مثبت است.

نوشتن یک گزینه سهل الوصول و مقرون به صرفه است که مزایای عالی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. و بهترین بخش در مورد نوشتن این است که هر وقت که به آن نیاز دارید در دسترس است و می توانید آن را با خود به همه جا ببرید.

همیشه زمان هایی وجود دارد که شما به نوشتن نیاز پیدا خواهید کرد چه ساعت ۴ صبح باشد و نتوانسته باشید بخوابید، یا اولین روز کاریتان باشد و یا حتی روز عروسیتان. حقیقت این است که تقریبا هر کسی می تواند از نوشتن به عنوان یک راه درمانی بهره مند شود، زیرا هر کسی دارای مشکلات خاص خود است، و نوشتن مطالب می تواند در نهایت به شما کمک کند تا به این درک برسید که چگونه به آنچه که در اطراف شما اتفاق می افتد پاسخ دهید.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که همه چیز را به ذهنتان بسپارید. این امر می تواند تصاویر ذهنی شما، افکار، حوادث، مناظر، بوها یا صداها را در نظرتان به گونه ای دیگر جلوه دهد. خود را رها کنید و اگر جملاتتان هیچ مفهومی ندارند نگران نباشید چرا که قرار نیست یک نویسنده مشهور باشید. وقتی به عقب برگردید و آن چه را که روی کاغذ نوشته اید بخوانید، احتمالا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد احساس خود کسب نمایید. صرف نظر از این امر، آزادانه نوشتن می تواند یک اثر روحی مطلوب داشته باشد.

منبع: فواید نوشتن

یک نظر دهید