استرس های روزانه میتواند منجر به سکته مغزی شود

استرس های روزانه از عوامل بروز سکته مغزی

استرس های روزانه از عوامل بروز سکته مغزی

تهران – ایرنا- دبیر علمی بیست و پنجمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران، استرس را از عوامل مهم در بروز سکته مغزی دانست و گفت: آلاینده های هوا نیز می تواند باعث بروز سکته مغزی و افزایش احتمال مرگ و میر ناشی از آن شود.

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از انجمن مغز و اعصاب ایران، دکتر علی امینی هرندی درخصوص علائم سکته مغزی توضیح داد: اختلال تکلم، ضعف اندام ها (دست و پا) که معمولا یک طرفه است و کج شدن صورت شایع‌ترین علائم سکته مغزی به شمار می‌روند که لازم است عموم مردم با آن آشنایی داشته باشند.
متخصص مغز و اعصاب با تاکید بر اهمیت توجه به انتقال به موقع بیمار سکته مغزی به مراکز درمانی و درمان سریع این بیماران، گفت: زمان طلایی درمان مرحله حاد سکته مغزی تا 4.5 ساعت پس از بروز سکته است و اگر این زمان بگذرد عوارض آن می تواند ماندگار شود.
دبیر علمی بیست و پنجمین کنگره نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران، سکته مغزی را یکی از شایع‌ترین بیماری های مغز و اعصاب دانست و افزود: جدیدترین درمان‌ها و یافته‌های نوین و سیاست‌گذاری‌ها در بخش درمان در حوزه بیماری‌های مغز و اعصاب در این کنگره مورد بحث و تبادل‌نظر قرار خواهد گرفت و دستاوردهای بزرگی از سراسر دنیا برای شرکت‌کنندگان در این کنگره خواهیم داشت.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: این کنگره بین‌المللی هر ساله با همکاری سخنرانان و پژوهشگرانی از داخل و خارج کشور در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و بیماری‌های مرتبط با مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، روانپزشکی، طب اورژانس، پرستاری و رشته‌های وابسته ازجمله محورهای این کنگره هستند.
بیست و پنجمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ایران در روزهای یازدهم تا چهاردهم اردیبهشت ماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

یک نظر دهید